Časté dotazy

 

Mám dvoulůžko. Je lepší matrace vcelku nebo dvě samostatné?

 

Vždy jsou lepší dvě samostatně. Matrace vcelku je velká a těžká, špatně se s ní manipuluje a je prakticky nemožné vyprat potah.
U matrace vcelku se také přenáší pohyb Vašeho partnera, který leží na druhé polovině postele, i na Vaši polovinu postele, což může při spánku působit rušivě.

 

Co je to líná pěna?

 

Líná pěna, viscoelastická pěna, termopěna, pěna Viscofoam …. jedná se o unikátní pěnu, jejíž tvrdost se mění v závislosti na teplotě lidského těla. To znamená, že při kontaktu s tělesným teplem pěna měkne. Díky efektu tzv. pomalého vracení se do původní polohy nabízí rovnoměrné rozložení tlaku matrace na lidské tělo, což má pozitivní vliv na krevní oběh.
Současně se tělo stabilizuje v optimální poloze a méně se otáčí, což přispívá ke klidnému spánku. Líná pěna zajistí velmi příjemné a nadstandardní spací klima.
Zvolit tento typ matrace by měli určitě jedinci, které trápí bolesti zad.

 

Jaký je rozdíl mezi PUR(flexifoam) pěnou a studenou (HR) pěnou?

 

HR (studené pěny) jsou také polyuretanové pěny, ale zpracovávané novým technologickým postupem a s moderní technologií výroby, která odpovídá evropskému standardu. Nevypěňují se pomocí chemikálií za tepla, ale jsou lisované za studena, a tak se v nich vytváří otevřená buněčná struktura. Matrace z kvalitní studené pěny jsou tuhé, elastické, jejich významnou vlastností je navíc vzdušnost, která je mnohem větší než u běžných PUR pěn. Díky ní matrace snadno odvětrávají absorbovanou vlhkost, čímž omezují výskyt roztočů, kteří potřebují k životu a množení vlhké prostředí.

 

Jaká je pro mne nejlepší - nejvhodnější matrace ?

 

Nejlepší matrace je vždy ta, která Vám zaručí pohodlné ležení a nerušený spánek. Při jejím výběru je důležité zohlednit několik faktorů, jako jsou rozměry, váha, případně zdravotní problémy:

1) Váha - u každé matrace v naší nabídce je uvedená váhová kategorie, která zároveň představuje tvrdost matrace.

2) Rozměry matrace - matrace by měla být o 20 až 25 cm delší jako je Vaše výška.

3) Zdravotní problémy - je nutné vybírat nejkvalitnější materiály jako jsou pěnové matrace s línou pěnou (například Calypos), které se dokážou nejlépe přizpůsobit Vašemu tělu a omezí protitlak způsobující bolesti a časté otáčení se na matraci.
 

Kolik můžu utratit za novou matraci?

 

Kvalitní zdravotní matrace je investicí, která se Vám několikanásobně vrátí. Když se kvalitně vyspíte, vaše mysl bude veselejší, Váš mozek výkonnější, paměť jasnější, pohotovější a můžete si být jistý, že nebudete unavený a ospalý přes den v práci, ve škole nebo při řízení. Stihnete více práce, budete svěží jako vaši kolegové. To je záruka, že se Vám investice do kvalitního spánku vrátí. V případě výběru matrace se proto nerozhodujte podle ceny, ale podle vašich přání a potřeb.

 

Kamenná prodejna, nebo matrace přes internet?

 

Záleží jen na Vás. V kamenné prodejně si můžete novou matraci vyzkoušet. Na druhou stranu, v žádném případě kvalitu matrace nepoznáte po zkušební minutě ležení na matraci. Na nové matraci se musíte vyspat minimálně celou noc, aby jste poznali rozdíl.

Výhodou naší internetové prodejny je široký sortiment matrací, poučení a proškolení zkušení pracovníci, kteří vám pomohu online, nebo vám zavolají. Mnozí též ocení dopravu až do domu, kterou zabezpečíme za Vás ZDARMA, od 1000 Kč výše objednávky. Nemusíte si půjčovat velké auto nebo platit přepravní službě tisíce.

 

Kdy by se měla matrace vyměnit?

 

Obecným doporučením je měnit matrace cca po 10-15 letech. Ale když ve Vašem živote nepřibyly žádné okolnosti, ktéré by Vás mohly více stresovat, a i tak se začínáte probouzet unavení a nevyspaní - měli by jste pomýšlet na změnu matrace. Váš životní styl a tělo se v průběhu roků mění a i Vaše matrace se musí změnit. Mějte na mysli tyto otázky:

  • * Jste více unavení jako jste byli před rokem?
  • * Pobolívá Vás tělo, když se probouzíte?
  • * Pomohla by Vám nová matrace vyspat se lépe?

Jaký vliv má moje matrace na spánek?

 

Teplota v místnosti okolo 20 stupňů Celsia je pro kvalitní spánek důležitá. Věk, fyzická aktivita, kouření, nemoc - spánek také ovlivňují. Ale Vaše matrace je tím nejdůležitějším činitelem, který určuje jak budete spát.

Matrace musí podpořit Vaše tělo a udržet ho ve fyziologické přirozené poloze celou noc, bez převalování se. Protitlak způsobuje převalování, které ruší spánek a způsobuje časté probouzení a bolesti v oblasti zad.

Časté změny polohy, přerušovaný spánek s bolestí ramen, kolen a zad je důsledkem nevhodné matrace. Naopak kvalitní matrace může ulevit od těchto bolestí. Vaše matrace může být Vašim přítelem stejně jako nepřítelem.Newsletter

Přihlašte se k našemu zpravodaji

a buďte jako první informováni o novinkách v sortimentu.

O nás

Davlen.cz

Družební 1603/1, Bruntál 79201

IČO: 86916246, DIČ: CZ8358306605

email: shop(at)davlen.cz, katka.prochazkova(at)email.cz

telefonní kontakt (Po - Pá 9:00 - 17:00): 724 071 213

Naše společnost na Mapy.cz, kde najdete mimo jiné i polohu - souřadnice pro GPS navigace.

© Copyright 2014 Davlen.cz - všechna práva vyhrazena

 
Zavoláme Vám zdarma zpět!

Služba pro Vás ZDARMA

Vyplňte své jméno a telefonní číslo. Obratem Vám zavoláme.

Jméno:

Telefonní číslo:

Volání hradí Davlen.cz