Umístění zásuvek ovlivňuje celkový vzhled interiéru

Bezpečné umístění zásuvek

Rady jak umístit zásuvky

Při výstavbě rodinných domů by měla seriózní firma postupovat podle předem vypracované projektové dokumentace, která se odvolává na vybrané materiály a postupy. Pro optimální využití času a materiálů je důležité zachovat posloupnost prací. Návaznost jednotlivých procesů je při výstavbě nemovitosti značná a proto je v mnoha případech nutné myslet jakoby dva kroky dopředu. Platí to i při rozhodování o umístění zásuvek. O jejich poloze musí majitel domu rozhodnout již při tahání elektrických kabelů a rozvodů.

Obzvláště opatrní buďte v zónách se zvýšenou vlhkostí

Spolehlivé umístění zásuvek
Tipy jak umístit zásuvky

Umístění zásuvek ovlivňuje v první řadě účel pokoje. V každém pokoji se budou používat jiné spotřebiče ak tomu je třeba přihlédnout. Tedy při rozhodování o umístění zásuvek byste se měli projít po každém pokoji a intuitivně přemýšlet, co v ní budete dělat a kde byste chtěli mít zásuvky a vypínače. Při volbě počtu zásuvek je nutné vždy počítat s rezervou. Pokud je v domácnosti menší počet zásuvek, tak musí majitelé pokaždé nějaký spotřebič vypnout, aby mohli jiný zapnout, popřípadě si nabít mobilní telefon. Nedostatečný počet zásuvek se může řešit i rozdvojkami, nebo prodlužovacími šňůrami, ale tento způsob určitě nepůsobí vkusně. Chcete-li se těmto krokům vyhnout, nepodcenujte rozhodování o počtu a umístění zásuvek. Polohu zásuvek ovlivňuje používání spotřebičů v budoucnosti. Se zvýšeným počtem počítejte v prostoru, kde se bude nacházet kuchyňská linka, televizor a nezapomínejte také na pracovní stůl s počítačem a stolní lampou. Také není třeba zapomínat na nabíjení telefonů, tabletů i potřebu zdroje energie pro vysávání. Umístění zásuvek je důležité iz hlediska celkového vizuálu interiéru, neboť natažené kabely, které procházejí přes polovinu pokoje určitě váš prostor nezkrášlí. Extra obezřetní je třeba být v otázce umístění zásuvek v zónách kde se vyskytuje voda, především v koupelně a v kuchyni v okolí umyvadla. Nevhodné umístění zásuvek může být životu nebezpečné.

Polohu zásuvek si dobře promyslete

Pokud si nejste jisti v otázce umístění zásuvek ve vašem rodinném domě. Tak vám doporučujeme poradit se s odborníky, kteří vás upozorní na nejčastější chyby týkající se vhodné polohy zásuvek. A nezapomínejte, že v tomto případě pravidlo – méně je někdy více, určitě neplatí. Šikovné odborníky, kteří vám ochotně poradí v otázce umístění zásuvek naleznete na internetové stránce https://www.legrand.cz/.

Related Post